facebook

Estetyczne wykończenie dekoracyjnej zabudowy – Akryl do płyt g-k firmy Den Braven

Wykańczanie wnętrz  nie ogranicza się obecnie jedynie do położenia podłogi i pomalowania ścian. Właściciele mieszkań coraz częściej decydują się na wzbogacenie wystroju pomieszczenia o różnego rodzaju zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych, które mają urozmaicić puste ściany, a niekiedy ukryć mniej estetyczne elementy. Dekoracyjne wykonanie zabudowy g-k wymaga jednak starannego wykończenia, a tu z pomocą przychodzi Akryl do płyt g-k firmy Den Braven.

 

Akryl do płyt g-k – sposób na estetyczne wykończenie dekoracyjnej zabudowy

Fot. Den Braven

 

Podwieszane sufity, wnęki pod dodatkowe oświetlenie, ozdobne gzymsy, półki czy dekoracyjne zabudowy kącika telewizyjnego to popularne sposoby na urozmaicenie aranżacji wnętrza i zagospodarowanie pustych ścian.  Zwłaszcza w połączeniu z listwami led czy punktowymi światełkami stanowią bardzo efektowne rozwiązanie. Tego typu zabudowy stanowią również sposób na estetyczne ukrycie typowo budowalnych elementów – rur od systemu grzewczego, szacht wentylacyjnych, czy różnego rodzaju przyłączy. Do tego typu zabudowy najczęściej wykorzystuje się płyty gipsowo-kartonowe. Jest to jeden z prostszych i tańszych sposobów na wykonanie takich konstrukcji. Pamiętać jednak należy, że obudowanie płytami to pierwszy etap. Drugi to staranne wykończenie zabudowy, czyli ukrycie mocowań i szczelin na styku poszczególnych płyt. W tym celu wykorzystać można uszczelniacze akrylowe, którymi wypełnimy fugi i wszelkie otwory. Z uwagi na charakter konstrukcji z płyt g-k i ich naturalną pracę, ważne jest, by wybierać produkty trwale zachowujące swoją elastyczność i pracujące wraz z materiałem. – wyjaśnia Tomasz Mazurkiewicz, Specjalista produktu firmy Den Braven.

 

Elastyczny sposób na gładką spoinę

Konstrukcje zbudowane z płyt gipsowo-kartonowych z zasady posiadają niewielkie szczeliny na styku poszczególnych elementów, które należy wypełnić, aby uzyskać efekt idealnie gładkiej i równej płaszczyzny. Miejsca takie są niestety problematyczne, gdyż w wyniku naturalnej pracy materiału mogą pękać. Aby uniknąć ryzyka pojawienia się psujących efekt rys i pęknięć, należy do wypełnienia łączeń użyć odpowiedniego uszczelniacza np. dedykowanego do tego typu prac Akrylu do płyt g-k firmy Den Braven. Jest to wysoce plastyczno-elastyczny kit uszczelniający na bazie wodnej dyspersji akrylowej, który tworzy mocne i trwale elastyczne wiązanie odporne na spękania i rysy skurczowe, dlatego świetnie sprawdzi się w przypadku wypełnienia połączeń, naroży, a także usunięcia już istniejących pęknięć w płytach gipsowo-kartonowych. Charakteryzuje się on również bardzo dobrą przyczepnością  nie tylko do płyt g-k, ale również tynków, bloczków, gładzi, szpachli gipsowych, czyli materiałów z których najczęściej wykonane są ściany i sufity. To co ważne jest zwłaszcza w przypadku zabudowy z płyt g-k, to neutralny chemicznie skład akrylu, który nie spowoduje korozji metalowych elementów – narożników, profili czy wkrętów mocujących. Unikniemy tym samym pojawienia się rdzawych nalotów i konieczności ponownego malowania ścian.

Co więcej, Akryl do płyt g-k firmy Den Braven ma biały kolor, a po całkowitym wyschnięciu jest dobrze malowalny za pomocą farb wodnych i syntetycznych, dlatego z łatwością pomalujemy wykonaną zabudowę na dowolny kolor i dopasujemy ją do całej aranżacji wnętrza.  

 

 

źródło: Den Braven

ostatnia aktualizacja: 2 lata temu • dodano: 2 lata temu
Salon sprzedaży projektów
ul. Szajnochy 14
85-783 Bydgoszcz

salon@dom-plan.pl
52 522 22 17    534 536 958

Powierzchnia użytkowa

Minimalny wymiar działki

m
m

 Zimowa promocja!

Wiertarka udarowa skil

GRATIS
do każdego zamówionego projektu wiertarka udarowa SKILDRIL

Nie znalazłeś projektu?

Zadzwoń! jesteśmy przedstawicielem wszystkich biur projektowych w Polsce!

ZAPRASZAMY!

regulamin promocji *

Najnowsze publikacje

Mieszkanie pod ciepłym dachem

Projekty domów z poddaszem użytkowym cieszą się coraz większą popularnością. Adaptacja tego pomieszczenia na cele mieszkaniowe wymaga jednak efektywnej termoizolacji dachu. O komfort cieplny na poddas...


Filip Chajzer buduje dom. Zobacz jaką dachówkę wybrał.

Uważni obserwatorzy profilu popularnego dziennikarza mogli zauważyć, że pochwalił się dachem swojego nowego domu. Na jakie pokrycie się zdecydował? Blacha, beton, glina? Okazuje się, że prezenter wybr...


Zobacz więcej...