facebook

Odpływ uszczelkowy w systemie bezokapowym

Funkcjonalność całego systemu rynnowego zależy od jakości poszczególnych elementów oraz ich prawidłowego montażu. Aby woda mogła być efektywnie odbierana z rynien i kierowana do rury spustowej – niezbędny jest dobrze dopasowany odpływ. Ma to szczególne znaczenie w przypadku systemu bezokapowego. Dedykowanym dla niego rozwiązaniem jest odpływ uszczelkowy polskiej firmy Galeco.

 

 

System bezokapowy doskonale sprawdza się w nowym budownictwie, nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale także użytkowe. Ukrycie elementów orynnowania w ociepleniu umożliwia zachowanie spójnego, minimalistycznego wyglądu bryły budynku. Dzięki specjalnej konstrukcji systemu oraz użyciu wyselekcjonowanych materiałów możliwe jest skuteczne i bezpieczne odprowadzenie wody z powierzchni dachu oraz wygodna konserwacja.

Przystosowany na każde warunki

 

 

Odpływ wykonany jest ze skandynawskiej stali o wysokiej trwałości, co gwarantuje odporność na korozję perforacyjną oraz niezawodność działania systemu. Precyzyjnie dopasowany profil odpływu oraz odpowiednio wkomponowany łącznik z uszczelką zapewniają najwyższą szczelność całego systemu, o ile zamontowane zostaną zgodnie z instrukcją montażu producenta. Dzięki warstwom ochronnym oraz powłoce organicznej rynny są szczególnie przygotowane na negatywny wpływ czynników atmosferycznych oraz dobowe zmiany temperatur. W celu łatwiejszego montażu oraz lepszego przylegania uszczelek do profilu rynnowego przed montażem wystarczy posmarować je środkiem poślizgowym, np. silikonem w sprayu. Należy również pamiętać o precyzyjnym dogięciu listków montażowych – tak, by rynna  idealnie ułożyła się w odpływie. Przygotowany w ten sposób system rynnowy będzie odpowiednio zabezpieczony i przede wszystkim szczelny.  

Funkcjonalne dopełnienie systemu

Odpływ rynnowy stanowi jedno z kluczowych miejsc podczas instalacji systemu rynnowego. Istotne jest nie tylko odpowiednie połączenie go z rynnami, ale też zachowanie wskazanej przez producenta odległości między nim a hakami. Dzięki wykorzystaniu odpływu uszczelkowego możliwy jest szybki i solidny montaż. Jego wytrzymała konstrukcja zapewnia też wysoką funkcjonalność całego układu odwadniającego. Ze względu na złożoność systemu jego realizację najlepiej uzgodnić z architektem już na etapie opracowywania projektu domu.  

 

Cena: 116,85 zł (95,0 netto)

Wymiary: 125/80 mm

Dostępne kolory: srebrny (Luxocynk), grafitowy

 

źródło: Galeco

ostatnia aktualizacja: 2 lata temu • dodano: 2 lata temu
Salon sprzedaży projektów
ul. Szajnochy 14
85-783 Bydgoszcz

salon@dom-plan.pl
52 522 22 17    534 536 958

Powierzchnia użytkowa

Minimalny wymiar działki

m
m

 Zimowa promocja!

Wiertarka udarowa skil

GRATIS
do każdego zamówionego projektu wiertarka udarowa SKILDRIL

Nie znalazłeś projektu?

Zadzwoń! jesteśmy przedstawicielem wszystkich biur projektowych w Polsce!

ZAPRASZAMY!

regulamin promocji *

Najnowsze publikacje

Mieszkanie pod ciepłym dachem

Projekty domów z poddaszem użytkowym cieszą się coraz większą popularnością. Adaptacja tego pomieszczenia na cele mieszkaniowe wymaga jednak efektywnej termoizolacji dachu. O komfort cieplny na poddas...


Filip Chajzer buduje dom. Zobacz jaką dachówkę wybrał.

Uważni obserwatorzy profilu popularnego dziennikarza mogli zauważyć, że pochwalił się dachem swojego nowego domu. Na jakie pokrycie się zdecydował? Blacha, beton, glina? Okazuje się, że prezenter wybr...


Zobacz więcej...