facebook

Inteligentne zarządzanie kluczami – nowoczesne depozytory kluczy

Bezpieczeństwo w prywatnych przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych w dużej mierze zależy od odpowiedniego przechowywania kluczy. Równie istotne jest ich sprawne wydawanie, przekazywanie osobom upoważnionym oraz stała kontrola nad tymi procesami.  Z tego powodu tradycyjne portiernie coraz częściej zastępowane są przez elektroniczne depozytory kluczy. Na jakiej zasadzie działa takie rozwiązanie i jakie korzyści może przynieść zastosowanie go w małych i średnich firmach?

Depozytor to inteligentna szafka umożliwiająca bezpieczne zarządzanie wszystkimi kluczami. Rozwiązanie zdecydowanie podnosi poziom bezpieczeństwa i usprawnia codzienną pracę w firmach i instytucjach. Największą popularnością depozytory cieszą się w biurach, salonach samochodowych, punktach sprzedaży detalicznej, szpitalach, magazynach czy wypożyczalniach samochodów.

 

Bezpieczna firma, biuro i urząd

W miejscach, w których pracuje od kilkunastu do kilkudziesięciu osób dostęp do pomieszczeń może posiadać wiele osób, w tym także te do tego nieupoważnione. Często też nie funkcjonują tam odpowiednie procedury związane z pobieraniem i deponowaniem kluczy po skończonej pracy. - We współczesnych firmach najczęściej nie chodzi o ochronę cennego mienia, ale poufnych dokumentów lub danych zgromadzonych na stacjonarnych i przenośnych dyskach. Dlatego też dla zarządcy takiej organizacji niezwykle ważną kwestią staje się zarządzanie i kontrola dostępu nad kluczami. Umożliwia to najnowocześniejszy depozytor Traka21. To wygodny system dostosowany do specyfiki każdego budynku oraz organizacji – bez względu na jej wielkość i rodzaj działalności. Pozwala on za pomocą kodu PIN wyznaczyć dostęp do kluczy tylko dla zdefiniowanych użytkowników – mówi Klaudia Szczypek z firmy ASSA ABLOY – światowego lidera w produkcji tego typu rozwiązań.

Stała kontrola i gwarancja niezawodności

Zwiększająca się dynamika pracy oraz ciągłe unowocześnianie środków komunikacji zmuszają także branżę zabezpieczeń do wprowadzania kompatybilnych rozwiązań. Nowoczesne systemy bezpieczeństwa w małych i średnich firmach powinny zatem ułatwiać pracę i korzystanie z kluczy wszystkich pracowników oraz gwarantować łatwe i szybkie wprowadzanie zmian. – Depozytor Traka21 łączy korzyści tradycyjnych produktów typu stand-alone oraz technologii RFDI. Poprzez dotykowy ekran można w każdej chwili zaktualizować status każdego klucza i – w razie konieczności – nadać lub ograniczyć do niego dostęp. Bez problemu można także kontrolować na bieżąco kto i kiedy pobrał dany klucz, a także sprawdzić historię wszystkich operacji dzięki raportom zdarzeń. Traka21 nie tylko umożliwia monitorowanie każdego użycia na ekranie urządzenia, ale także swobodne przenoszenie na pamięć USB danych w postaci pliku EXEL. Urządzenie zasilane jest prądem, jednak posiada także baterię awaryjną, która gwarantuje stałe działanie nawet w przypadku zdarzeń losowych. Nie wymaga także połączenia z siecią – dodaje Klaudia Szczypek.

 

 

Elegancki element wyposażenia

Podstawową zaletą systemów takich jak depozytory kluczy jest zwiększenie bezpieczeństwa i komfort zarządzania. Dla właścicieli firm i zarządców instytucji ważną kwestią staje się także nowoczesny design urządzeń, które stają się stałymi elementami wyposażenia. W depozytorze może się zmieścić aż 21 kluczy lub pęków kluczy połączonych z czipami za pomocą specjalnych plomb typu plug&play. Gniazda wyposażone w diody LED osłonięte są drzwiczkami – ich otwarcie lub zamknięcie możliwe jest wyłącznie po poprawnym wpisaniu indywidualnego kodu PIN. Można je także otworzyć ręcznie w razie awarii. Dodatkowym atutem są także ukryte zawiasy i niewidoczne mocowanie, które zapewnia stabilny montaż do ściany. Niezwykle wytrzymała konstrukcja razem z dotykowym interfejsem ma opływowy, elegancki kształt, dzięki czemu urządzenie wpisuje się w nowoczesny styl aranżacji wnętrz komercyjnych - przekonuje ekspert  firmy ASSA ABLOY.

 

Dane techniczne:

wysokość – 42,7 cm

szerokość – 24,6 cm

głębokość – 0,95 cm

waga (bez kluczy) – 3,94 kg

Cena: 7 300 PLN netto

Cena może ulec zmianie w roku 2017

 

źródło: ASSA ABLOY

ostatnia aktualizacja: 2 lata temu • dodano: 2 lata temu
Salon sprzedaży projektów
ul. Szajnochy 14
85-783 Bydgoszcz

salon@dom-plan.pl
52 522 22 17    534 536 958

Powierzchnia użytkowa

Minimalny wymiar działki

m
m

 Zimowa promocja!

Wiertarka udarowa skil

GRATIS
do każdego zamówionego projektu wiertarka udarowa SKILDRIL

Nie znalazłeś projektu?

Zadzwoń! jesteśmy przedstawicielem wszystkich biur projektowych w Polsce!

ZAPRASZAMY!

regulamin promocji *

Najnowsze publikacje

Mieszkanie pod ciepłym dachem

Projekty domów z poddaszem użytkowym cieszą się coraz większą popularnością. Adaptacja tego pomieszczenia na cele mieszkaniowe wymaga jednak efektywnej termoizolacji dachu. O komfort cieplny na poddas...


Filip Chajzer buduje dom. Zobacz jaką dachówkę wybrał.

Uważni obserwatorzy profilu popularnego dziennikarza mogli zauważyć, że pochwalił się dachem swojego nowego domu. Na jakie pokrycie się zdecydował? Blacha, beton, glina? Okazuje się, że prezenter wybr...


Zobacz więcej...