facebook

Drzwi okleinowane - ale jakie

Drzwi okleinowane, to coraz bardziej popularne skrzydła w naszych domach. Są trwałe, estetyczne, a przy tym niedrogie. Co warto o nich wiedzieć i na co zwrócić uwagę podczas zakupu drzwi?

Drzwi okleinowane są niezwykle praktyczne, bardzo dobrze sprawdzają się w domu. Ich przewagę stanowi lekkość, niska cena oraz kwestie praktyczne, jak np. to, że nie wypaczają się pod wpływem ciepła i wilgoci. Są też odporne na zabrudzenia.

Sztuczny ale praktyczny materiał

Okleiny ENDURO to najbardziej popularne z oklein jeżeli chodzi o drzwi wewnętrzne. Oferowane są w wielu kolorach oraz wzorach. Większość z nich nakładana jest jednokierunkowo tj.: biały, orzech, buk, dąb, heban, coimbra. Z kolei dwukierunkowo (wertykalnie i horyzontalnie): kasztan i wiąz. Przy czym we wnętrzach jasnych na pewno bardziej sprawdzą się delikatne odcienie, takie jak coimbra czy buk. Jeśli natomiast drzwi mają być mocnym akcentem w pomieszczeniu, można zdecydować się na dąb szlachetny lub heban. - Niezwykle ciekawa pod względem designu jest okleina ENDURO 3D Invado w formie horyzontalnej (okleina jednokierunkowa), która jest dostępna w dwóch kolorach: dąb włoski oraz dąb severo. Dzięki niej skrzydła płaskie prezentują się jeszcze efektowniej - mówi Adam Hucz z firmy Invado, polskiego producenta drzwi wewnętrznych. - Ich mocną stroną jest to, że łatwo utrzymać je w czystości. Wiele osób otwiera i zamyka drzwi łapiąc za skrzydło, a nie klamkę. Tej okleinie to niestraszne, bo nie widać na niej odcisków palców – dodaje Adam Hucz.

ECO-FORNIR– wyższa jakość

ECO-FORNIR to także okleina sztuczna, ale oferująca wyższą jakość. Powstaje z kilku warstw impregnowanych papierów, które poddaje się działaniu wysokiego ciśnienia i odpowiedniej temperatury. Jest zabezpieczona lakierem, który chroni przed ścieraniem się powierzchni i działaniem promieni UV. Przy czym dzieli się na laminat CLPL, w którym to dostępna jest w  takich kolorach jak: orzech duro, dąb eterno, dąb szary oraz na laminat CPL w kolorach: biały, kasztan jasny i coimbra ciemna. ECO-FORNIR od ENDURO różni się przede wszystkim podwyższonym stopniem wytrzymałości, dlatego też zalecana jest nie tylko do prywatnych pomieszczeń, ale i do budynków użyteczności publicznej, w których drzwi są mocno eksploatowane.

Jak prawdziwe drewno

Innym wyborem jest okleina RYFLOWANA z wyraźną fakturą imitującą drewno. Na takich drzwiach też nie widać śladów palców, co stanowi niezaprzeczalny atut tego typu oklein. Dlatego to m.in. dobry wybór do domu, w którym mieszkają dzieci. W ofercie Invado okleina RYFLOWANA dostępna jest w odcieniach dąb złoty i orzech melunga. Oba kolory idealnie naśladują rysunek prawdziwego drewna.

Wybierając drzwi oklinowane warto jednak pamiętać, że jeżeli chodzi o jakość, to bardzo wiele zależy od metody, jaką oklejane są skrzydła wewnętrzne. - W Invado testowaliśmy różne rozwiązania i znaleźliśmy to najbardziej trwałe, którego trzymamy się go od lat. Łączenie okleiny przebiega we frezie, do którego wchodzi wypełnienie skrzydła. Dzięki temu okleina nie rozwarstwia się i jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne – tłumaczy Adam Hucz z firmy Invado.

 

Więcej o drzwiach i okleinach na www.invado.pl

ostatnia aktualizacja: 2 lata temu • dodano: 2 lata temu
Salon sprzedaży projektów
ul. Szajnochy 14
85-783 Bydgoszcz

salon@dom-plan.pl
52 522 22 17    534 536 958

Powierzchnia użytkowa

Minimalny wymiar działki

m
m

 Zimowa promocja!

Wiertarka udarowa skil

GRATIS
do każdego zamówionego projektu wiertarka udarowa SKILDRIL

Nie znalazłeś projektu?

Zadzwoń! jesteśmy przedstawicielem wszystkich biur projektowych w Polsce!

ZAPRASZAMY!

regulamin promocji *

Najnowsze publikacje

Mieszkanie pod ciepłym dachem

Projekty domów z poddaszem użytkowym cieszą się coraz większą popularnością. Adaptacja tego pomieszczenia na cele mieszkaniowe wymaga jednak efektywnej termoizolacji dachu. O komfort cieplny na poddas...


Filip Chajzer buduje dom. Zobacz jaką dachówkę wybrał.

Uważni obserwatorzy profilu popularnego dziennikarza mogli zauważyć, że pochwalił się dachem swojego nowego domu. Na jakie pokrycie się zdecydował? Blacha, beton, glina? Okazuje się, że prezenter wybr...


Zobacz więcej...